Дата події

Офлайн-семінар на тему: "Репродуктивна травма"

Семінар орієнтований на психологів, психотерапевтів, студентів психологічних, медичних, педагогічних факультетів, учителів, вихователів.

Секція дитячої та підліткової психотерапії Асоціації психотерапевтів та психоаналітиків України (АППУ) запрошує психологів, психотерапевтів, студентів психологічних, медичних, педагогічних факультетів, учителів, вихователів долучитися до семінару на тему "Репродуктивна травма". 

Семінар орієнтований на психологів, психотерапевтів, студентів психологічних, медичних, педагогічних факультетів, учителів, вихователів.
 
Коли жінка хоче мати дитину, але все йде не так, як вона сподівалася та мріяла, тоді ми можемо говорити про репродуктивну травму.

Пригадаймо деякі характеристики травми:
- будь-яка подія чи почуття виходять за межі звичайного людського досвіду;
- переважають фізичні, емоційні (чи обидва) переживання;
- здебільшого це загроза фізичній недоторканості жінки або її близькій людині;
- може бути наслідком однієї руйнівної події або серії подій, які поступово наростають і переповнюють жінку. 

Розум робить спроби подолати цей травматичний досвід. І це у жінки проявляється так:
- Вона може знову в спогадах переживати цю подію.
- Жінка відчуватиме загальну підвищену чутливість і дратівливість, які парадоксально чергуватимуться з відчуттям заціпеніння та відсторонення.
- Відчуватиметься тривога, депресія або важко зосередитися.

Діагноз "Безпліддя" та медичні втручання, які часто необхідні для його лікування, можуть сприйматися як загроза для фізичної цілісності відчуття здоров’я.
Викидень або мертвонародження - втрати, які переживаються по-іншому. Ці репродуктивні події є травмами в повному сенсі цього слова. 

Післяпологова депресія також є репродуктивною травмою. Навіть якщо жінка в змозі мати дитину, її інколи охоплюють негативні відчуття (щось не так, як вона планувала чи уявляла). Це травма, тому що її репродуктивна історія вийшла за межі того, що вона очікувала. 

Безпліддя, втрата вагітності та післяпологова депресія є травмами, оскільки вони атакують як фізичне, так і емоційне відчуття себе; вони несуть численні складні втрати, які впливають на найважливіші стосунки. Виникає відчуття, ніби людина вже не належить собі. 

Лише усвідомлення того, що жінка переживає травму, може допомогти їй визнати глибину почуттів і краще зрозуміти їх та прийняти.

Під час семінару ми розберемо, що таке репродуктивна історія і як вона впливає на формування репродуктивної травми. Також з'ясуємо, які є варіанти роботи з репродуктивною історією та як її "переписати".

Тренер:
Бут Тетяна: лікар-психолог КНП "КМПБ №1", перинатальний психолог, спеціаліст-груповий аналітик АППУ, лідерка груп психологічної підтримки батьків, які втратили дитину під час вагітності, пологів або невдовзі після них.